alternatif-tıp
alternatif-tıp2

Alternatif Tıp Hakkında Bilinmesi Gerekenler: Alternatif tıp nedir konusunun bir bilim dalı olmadığını belirterek başlamamız gerekir. Bazı kesimlerce tıp biliminin karşısında en az tıp bilimi kadar güçlü bir bilim dalıdır. Ancak bunun yanlış bir düşünce hatta sanrı olduğu aşikardır. Yüz yıllar öncesi için güzel ve etkili bir çözüm yolu olsa da hatta tıp ilminin teme taşlarının alternatif tıp üzerine kurulu olduğu aşikâr olsa da günümüzün ileri teknolojisini körü körüne bir kenara bırakarak  savunmak doğru değildir. Tarif kulübü olarak bu konu hakkında bilinmesi gereken bütün meseleleri objektif olarak sizlere sunacağız. Dilerseniz yazımızın detaylarına geçelim.

alternatif tıp hakkında bilinmesi gerekenler

Geleneksel Tıp İle Alternatif Tıp Arasında Farklar Nelerdir?

Alternatif tıp bilim olan tıp karşısında olan bir konu başlığıdır. Alternatif tıp adı altında sunulan tedavi yöntemlerinin pek çok şarlatanlığa maruz kaldığı belli bir gerçektir. Tıp karşısında bu konu başlığının tercih edilmesi bir bilimmiş gibi sunulması ve çeşitli tarifler reçeteler ilaçlar verilmesi çok yanlıştır. Son teknoloji kullanılarak üretilen günümüzün en bilimsel çalışması olan ilaçlar bile kişiden kişiye pek çok farklılık göstermektedir.

Buna karşılık koca karı ilaçları olarak da isimlendirilebilecek bazı tarifelerin geniş kitlelerce uygulanıyor olması aslında acı bir durumdur. Bizlerin bilinçli bireyler olarak bu konuda gerekli araştırmaları yapması ve herkes tarafından övülen şeylerin bilimsel bir gerçekliği olup olmadığını mutlaka sorgulamamız gerekmektedir. Yüz yıllar önce bazı hastalıklara belki de hasbelkader iyi gelmiş bazı otları birbirine karıştırarak bir bilim haline getiremeyiz.

alternatif tıp hakkında bilinmesi gerekenler -2

Alternatif Tıpın Olumlu Yanları Nelerdir?

Çok ince bir çizgisi olan ve şarlatanlık arasında yerimizi mutlaka bilmeliyiz. Örneğin yüz yıllardır kaynağını alternatif tıptan alan pek çok ilaç ve merhem içeriği de bulunmaktadır. Ancak bunlar artık günümüz için geçerliliği kalmadığı için son teknoloji ilaçları bırakıp yüz yıllar öncesinin tariflerine tutunmamak gerekir. Tıbba ışık tutmuş bir konu başlığıdır ancak artık günümüz için geçerli değildir.

alternatif tıp hakkında bilinmesi gerekenler

 

Instagram sayfamıza göz gezdirerek sizler için özel bir şekilde hazırlanan tüm tariflerimize ve makalelerimize  göz atabilirsiniz. Ayrıca bu ve buna benzer makalelerimiz için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. Sağ üstte bulunan değerlendirme kısmından tarifi değerlendirebilirsiniz. Ayrıca değerlendirmeleriniz doğrultusunda tarifleri ekliyoruz. Şimdiden afiyet olsun…

Bir Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.