anne-sağlığı-5
anne-sağlığı-6

Anne Sağlığı: Hamilelikte annelerin en çok merak ettiği konulardan biri de anne sağlığıdır. Anne sağlığı hamilelik döneminde çocuk sağlığını da oldukça fazla etkiler. Bu bakımdan anne sağlığına çok dikkat edilmelidir. Özellikle hamileliğin ilk üç ayında anne sağlığına daha da fazla özen gösterilmelidir. Bu konuda doğru bilinen pek çok yanlış olduğu için gebelik anında kadınlar bir bilgi karmaşası içinde kalır. Bu konuda Tarif kulübü olarak en doğru bilgiler ile siz kıymetli anne adaylarını aydınlatmak bizler için bir onurdur. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan detaylara geçelim.

Anne-Sağlığı

Anne Sağlığı Ve Gebelikte Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

Gebelik döneminde öncelikle anne adayları kilo alımını kontrol altına almalılardır. Çok kilo alacağım korkusu ile yeterli ve dengeli beslenmezlerse hem kendilerini hem de bebeklerini riske atmış olurlar. Bunun yanı sıra gebe olduğu gerekçesi ile sınırsız bir yeme halinde olmamalıdırlar. Gebelik döneminde oldukça sık görülen bulantı durumlarını dengeleyici bir şekilde beslenme düzeni oluşturulmalıdır. Düzenli olarak egzersizler yapılmalıdır. Hamilelik döneminde kadınlar uzun süreler boyunca oturmamalı ve hareketsiz kalmamalıdırlar. Kesinlikle sigara içmemeli ve sigara içilen ortamlardan uzak durmalıdırlar. Çok zor durumda kalmadıkça ilaç kullanmamalıdırlar.

Anne-Sağlığı-2

Anne Sağlığı İçin Gebelikte Alınması Gereken Önlemler

Hamilelik döneminde özellikle alınması gereken bazı önlemler vardır. Hamilelik döneminde sık görülen burun kanaması diş eti kanaması ve mide yanmasına karşı önlem almayı ihmal etmeyin. Hamilelik döneminde sık rastlanan hemoroid ve kabızlık sorunlarına da özen gösterilmelidir. Özellikle süt ve süt ürünlerini düzenli olarak tüketerek bu ürünlerin içerdiği vitaminleri almaya özen gösterin. Kırmızı et tavuk sebze yumurta gibi besleyici ürünleri ve balığı hayatınızın merkezine koymalısınız. Demir oranınıza dikkat etmeli ve demir yapıcı ıspanak gibi besinleri oldukça sık tüketmelisiniz.

Anne-Sağlığı-3

Kolay Doğum İçin Ne Yapmalı?

Doğumunuzun kolay olması için hamilelik süresince vücut esnekliğinize ve kilonuza çok özen göstermelisiniz. Her gün düzenli olarak yürüyüş yapmak gerekli egzersizleri uygulamak ve yoga yapmak doğum kaslarınızı çalıştırır.

Instagram sayfamıza göz gezdirerek sizler için özel bir şekilde hazırlanan diğer bebek çayları  tariflerimize de göz atabilirsiniz. Ayrıca bu ve buna benzer tarifler için diğer bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. Sağ üstte bulunan değerlendirme kısmından da tarifi değerlendirebilirsiniz. Ayrıca değerlendirmeleriniz doğrultusunda tarifleri ekliyoruz. Şimdiden afiyet olsun…

Bir Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.