avokado yumurta limon maskesi-tarifi-nasıl-yapılır-tarif-kulübü
avokado limon yumurta maskesi-tarifi-nasıl-yapılır-tarif-kulübü

Avokado Limon Yumurta Maskesi Tarifi İçin Malzemeler

Olgunlaşmış yarım avokado
Bir yumurtanın sadece beyazı
1 çay kaşığı limon suyu

Avokado Limon Yumurta Maskesi Tarifi Nasıl Yapılır?

1.Öncelikle yumurtanızı sarısından ayırın ve beyaz kısmını küçük bir kabın içine alın. Bu yumurta beyazını güzelce çırpın ancak köpürtecek kadar çok çırpmayın. Başka bir yerde avokadonuzu soyun yarıya bölün ve çatalın arkası ile püre haline getirin.
2.Bu aşamada avokadonuzu ezerken limon suyundan yardım alarak daha pürüzsüz hale gelmesini sağlaya bilirsiniz. Daha sonra hafif derin bir kap alın ve yumurta beyazını avokadoyu ve limon suyunu bu kap içinde güzelce birleştirin.
3.Bu işlemden sonra dilerseniz bir çatal yardımı ile bütün malzemeleri birbirine güzelce karıştırın. Ağzını kapatın ve birkaç dakika kadar dinlenmeye bırakın. 2 3 dakikalık dinlenme süresinin ardından ufak bir karıştırma işlemi daha gerçekleştirin.
4. Daha sonra bir maske fırçası yardımı ile bu maskeyi göz çevreniz hariç bütün yüzünüze güzelce yayın. Dilerseniz boyun ve dekolte bölgesinde de uygulayabilirsiniz. Maskeyi cildinizde kuruyana kadar bekletin ve ılık su ile güzelce durulayın. Bu maskeden en etkili verimi almak için en az haftada bir kez bu maskeyi uygulayın.

Avokado yumurta limon maskesi özellikle akneli ciltler için en uygun maskelerden biridir. Avokado biraz maliyetli olduğu için bu tarif hakkında bazı ön yargılar bulunsa da aslında küçük bir avokado parçası ile cildinizde nasıl harikalar yaratacağınızın da canlı bir örneği aslında. Limonun iyileştirici gücü avokadonun nem terapisi ve yumurtanın cilt yenileyici özelliğinin birleşmesinden doğan nefis bir maske.  Tarif kulübü ailesi olarak sizlere içerisinde pek çok farklı maske tarifi bulunan bir yazı dizisi hazırladık. Dilerseniz tarifimizin detaylarına geçelim.

Avokado Yumurta Limon Maskesi Hakkında Öneriler  

Yumurtanın cildi gerdiği, gençlik verdiği hatta doğru uygulandığında botoks etkisi yarattığı biliniyor. Limonun izler konusunda sihirli bir etkisi olduğu da aşikâr. Bu ikilinin bile bir arada olması cilt için oldukça güzel iken bu karışıma avokado eklenerek nem katılması oldukça doğru bir harekettir.  

Instagram sayfamıza göz gezdirerek sizler için özel bir şekilde hazırlanan diğer yemek tariflerimize de göz atabilirsiniz. Ayrıca bu ve buna benzer tarifler için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. Sağ üstte bulunan değerlendirme kısmından tarifi değerlendirebilirsiniz. Ayrıca değerlendirmeleriniz doğrultusunda tarifleri ekliyoruz. Şimdiden afiyet olsun…

Bir Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.