Bal ve Süt Maskesi Tarifi İçin Malzemeler

1 yemek kaşığı bal
2 yemek kaşığı süt
Karıştırma kabı
Pamuk ya da makyaj temizleme pamuğu

Bal ve süt maskesi çok kuru ciltler için kurtarıcı bir maske çeşididir. Oldukça yapıcı bir etkisi vardır. Sivilce izlerini iyileştirmede yara haline gelmiş derin izleri geçirmede çok başarılı bir maskedir. Bu iki ürünün bir araya gelmesi ile cilt beyazlaştırıcı etki de ortaya çıkar. Bir efsaneye göre güzeller güzeli Kleopatra bütün güzellik sırrını bu cilt maskesine borçlu olduğunu söyler. Oldukça nemlendirici bir etkisi vardır. Dilerseniz sözü çok uzatmadan bu güzel maskenin detaylarına geçelim.  Tarif kulübü ailesi olarak sizlere içerisinde pek çok farklı maske tarifi bulunan bir yazı dizisi hazırladık.

bal ve süt maskesi tarifi-tarif-kulübü
bal ve süt maskesi tarifi-tarif-kulübü

Bal ve Süt Maskesi Hakkında Öneriler  

Bal ve süt iyileştirici gücü yüksek olan iki besin çeşididir. Bu malzemeleri sadece cildimizin dışına uygulamak yerine bu besinleri cildimize uyguladıktan sonra besin olarak da tüketmemiz çok etkili olacaktır.  

bal ve süt maskesi tarifi-tarif-kulübü
bal ve süt maskesi tarifi-tarif-kulübü

Bal ve Süt Maskesi Nasıl Yapılır? 

Bu güzel maskeyi yapmak için öncelikle sütü ve balı birbirine hemen karıştırmayın. Balı kabın içine alın ve küçük bir çatalın arkası yardımı ile biraz karıştırın ve balın o yoğun kıvamını biraz daha yumuşatmış olun. Daha sonra sütü yavaş yavaş ekleyin ve bu sırada çırpmaya mutlaka devam edin. Sütün tamamını ekledikten sonra 3 4 dakika kadar iyice karıştırın. Sütün o cıvık kıvamından ve balın o koyu kıvamından uzaklaşıp orta koyulukta bir kıvam alana kadar çırpmış olacaksınız.

Daha sonra cildinizde makyaj varsa güzelce bunu temizleyin. Birkaç dakika sonra makyaj temizleme pamuğu ile güzelce cildinize yedirin. Ayrıca boyun dekolte bölgelerinize de gönül rahatlığı ile uygulama yapabilirsiniz. Maske kuruyup hafif bir gerginlik hissi oluşana kadar cildinizde bekletin. Daha sonra ılık su ile güzelce durulayın. Durulama işleminden sonra lütfen yüzünüzü kâğıt havlu ya da el havlusu ile kurulamayın. Cildinize gerekli olan nemi verdikten sonra bu nemin bu havlular tarafından tekrar alınmasını istemeyiz.  

süt ve bal maskesi tarifi-tarif-kulübü
süt ve bal maskesi tarifi-tarif-kulübü

Instagram sayfamıza göz gezdirerek sizler için özel bir şekilde hazırlanan diğer bakım tariflerimize de göz atabilirsiniz. Ayrıca bu ve buna benzer tarifler için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. Sağ üstte bulunan değerlendirme kısmından tarifi değerlendirebilirsiniz. Ayrıca değerlendirmeleriniz doğrultusunda tarifleri ekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.