Bebek çayı tarifi özellikle uyku sorunu için yeni doğan bebeklerin yaşadığı uyku problemini çözmek için oldukça etkili bir çözüm yoludur. İçerisinde bulunan malzemeler ile hem yeni doğan bebeğinizin bağışıklık sistemini güçlendirir hem de uykuya dalmasını kolaylaştırır. Bilinmelidir ki bebekler uyumayı bilerek doğmazlar. Uyumak gayri ihtiyari bir davranış biçimi olsa da ilk aylarda bebeklerin hiçbir sorunu olmasa ya da canı yanmasa da karnı aç olmasa da altı temiz olsa da uykuya dalamadığı olur. Bu uyumayı bir alışkanlık haline getirmeyi bilmedikleri içindir. Tarif kulübü ailesi olarak küçük bebeklerinizi rahat ettirecek tarifler paylaşmayı bir görev haline getirdik. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan tarifimizin detaylarına geçelim.

Uyku Sorununu Çözen Bebek Çayı Tarifi

Bebek Çayı Tarifi Nasıl Yapılır

Bebek çayı tarifi uyku sorunu için  öncelikle rezene çayı tarifimizle başlayalım. 1 çay bardağı sıcak suyun içerisine rezeneyi ekleyin. Mümkün ise ağzını kapatarak bekletin ve demlenmesini sağlayın. Eğer bu tat bebeğinize acı gelecekse içerisine bir tatlı kaşığı bal da ekleye bilirsiniz. Bebeğinize 1er saat ara ile 1er tatlı kaşığı içirin. Gece uykuya çok rahat bir şekilde daldığını göreceksiniz. Toz kimyon çayı: suyun içine pekmez ve kimyonu ekleyin. Pekmez eriyip kimyon çözülene kadar karıştırın. Daha sonra toz taneleri bebeğinizin boğazına gitmesin diye güzelce süzebilirsiniz. Daha sonra soğumasını bekleyin. 2 şer saat ara ile birer tatlı kaşığı bebeğinize içirebilirsiniz. Bebeğinizin uyku sorununa bu iki çay oldukça güzel bir çözüm yolu olacaktır.

Uyku Sorununu Çözen Bebek Çayı Tarifi-2

Bebek Çayı Tarifi Faydaları Nelerdir?

Bebek çayı tarifi bebeğinizin sakinleşmesini ve uykuya rahat bir şekilde geçiş yapmasını sağlayacaktır. Bebeklerinize oldukça iyi gelecek bu tarifleri mutlaka denemelisiniz.Instagram sayfamıza göz gezdirerek sizler için özel bir şekilde hazırlanan diğer yemek tariflerimize de göz atabilirsiniz. Ayrıca bu ve buna benzer tarifler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sağ üstte bulunan değerlendirme kısmından tarifi değerlendirebilirsiniz. Ayrıca değerlendirmeleriniz doğrultusunda tarifleri ekliyoruz. Şimdiden afiyet olsun…

Bir Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.