Tırnak Bakımı
Tırnak Bakımı

Evde Tırnak Güçlendirme

Evde tırnak güçlendirme özellikle tırnakları çabuk kırılan sararan ve sağlıksız olan kişiler için oldukça merak edilen konulardan biridir. Uzamayan kırılan kat kat soyulan tırnaklar her kadının korkulu rüyasıdır. Bu konu ile ilgili aslında pek çok doğru bilinen yanlış vardır. Tırnaklarınızın güçsüzlüğü genetik olabileceği gibi dış faktörlere bağlı da olabilir. Örneğin yanlış kesin yanlış törpüleme gibi. Tarif kulübü olarak bu konu ile ilgili en faydalı tarifleri sizlerle buluşturmaktan gurur duyuyoruz. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan evde tırnak güçlendirme tariflerimize geçelim.

Limon ve Zeytinyağı Maskesi

  • 6 damla limon suyu
  • 3 yemek kaşığı zeytin yağı.

Bu malzemeleri derin bir kapta karıştırın. Daha sonra temizlediğiniz ellerinizi bu karışıma batırın ve 10 15 dakika kadar bekletin. Limon evde tırnak güçlendirmede en etkili şeylerin başında gelir. Zeytin yağı da güçlenen tırnaklarınızı güzelce nemlendirerek gücüne güç katar. Bu tarifi 2 günde bir düzenli olarak uygulamanız tırnaklarınızı hem beyazlatır hem de çabuk kırılmalarını engeller.

Evde Tırnak Güçlendirme
Evde Tırnak Güçlendirme

Karbonat ile Tırnak Maskesi

  • 1 yemek kaşığı karbonat
  • 1 bardak su.

Bu malzemeleri güzelce karıştırın. Bu aşamada derin bir kap bulun. Karbonat eriyene kadar güzelce karıştırın. Daha sonra temiz olan ellerinizi bu suyun içinde 15 dakika bekletin. Daha sonra güzelce ılık su ile durulayın. Bu maskeyi haftada 3 4 kez düzenli olarak yapabilirsiniz. Bu maske özellikle kat kat soyulan tırnaklar için son derece iyi gelecektir.

Tırnak Bakımı
Tırnak Bakımı

Hindistan Cevizi Yağı ile Maske

  • 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • 1 bardak ılık su.
Evde Tırnak Güçlendirme
Evde Tırnak Güçlendirme

Derince bir kapta bu iki malzemeyi güzelce karıştırın. Suyun ılık olması bu aşamada önemlidir. Bu karışımın içinde yıkadığınız ellerinizi 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra yine ılık su ile güzelce durulayın. Tırnak güçlendiren bu maskeyi dilerseniz haftada 3 4 gün uygulayabilirsiniz. Bu tarif tırnaklarınıza bakım yaptığı kadar ellerinize de nem verir.

Instagram sayfamızı ziyaret ederek diğer tariflere ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu ve buna benzer tarifler için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. Sağ üstte bulunan değerlendirme kısmından tarifi değerlendirebilirsiniz. Ayrıca değerlendirmeleriniz doğrultusunda tarifleri ekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.