Hamilelik Döneminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Hamilelik Döneminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamilelik Dönemi Sağlığı : Hamilelik dönemi şüphesiz ki bütün kadınların hayatlarındaki en özel anlardan biridir. Kadınların hepsinde bir annelik iç güdüsü bulunur. Kadınlar gebe kaldıkları andan itibaren iç güdüsel olarak bebeklerini korumaya programlanır. Ancak bu iç güdüye rağmen dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Özellikle gebeliğin ilk aylarında bebeğin anne rahmine tutunması gerektiği için çok daha dikkatli olunmalıdır. Gebeliğin ilk 3 ayı bebekler için en önemli aylardır. 9 ay sürecek gebelik hakkında merak edilen sorulara en doğru cevapları vermek için Tarif Kulübü sitemiz sizlerin hizmetinde. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan detaylara geçelim.

 

hamilelik döneminde dikkat edilmesi gerekenler

Hamilelik döneminde Dikkat Edilmesi Gereken En Önemli Noktalar

Hamilelik sürecinin başlaması ile birlikte pek çok konuda dikkat kesilmelisiniz. Öncelikle hamilelikte kilo kontrolüne özen göstermelisiniz. Bebek sağlığının en önemli adımı annenin beslenme çeşididir. Çünkü bebekler dışardan yiyecek alımını annesi yardımı ile sağlar ve annesi ne yerse bebek de o besinlerden beslenir. Özellikle bol bol meyve tüketimi süt ve süt ürünleri tüketimi et tavuk balık gibi ürünleri en azından haftada birer kere tüketmeye çalışmaları oldukça önemlidir. Anneler canlarının çektiği şeyleri yemeli ancak porsiyon miktarına mutlaka dikkat etmelidir.

 

hamilelik döneminde dikkat edilmesi gerekenler-2

Kilo artışı sebebi ile bazı çatlaklar yaşaya bilen annelerin nemlendirici kremler kullanması çok önemlidir. Bu dönemde annelerin bol şekilde su tüketmesi çok önemlidir. Sigara kullanmamaları ve sigara içilen ortamlarda bulunmamaları gerekir.

Gebelik Döneminde Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?

Bu dönemde halk arasında bazı hurafeler dolaşır ve herkes bir şey söyler. Bu süreçte dış etkenlere kulak tıkamak zor olsa da bunu başarmak zorundasınız. Bebek ilk doğduğunda tuz ile yıkamak oldukça batıl bir inançtır. Ayrıca gebelik döneminde annenin canının çektiği bir şeyi yememesi durumunda bebeğin vücudunda bu yiyeceğin doğum lekesi olarak kalacağı da oldukça komik bir hurafedir. Bu batıl inançlara kulak tıkayın.

Instagram sayfamıza göz gezdirerek sizler için özel bir şekilde hazırlanan diğer bebek çayları  tariflerimize de göz atabilirsiniz. Ayrıca bu ve buna benzer tarifler için diğer bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. Sağ üstte bulunan değerlendirme kısmından da tarifi değerlendirebilirsiniz. Ayrıca değerlendirmeleriniz doğrultusunda tarifleri ekliyoruz. Şimdiden afiyet olsun…

 

hamilelik döneminde dikkat edilmesi gerekenler-3

Bir Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.