naan tarifi-tarif-kulübü
naan tarifi-tarif-kulübü

Naan Tarifi İçin Malzemeler

1 yemek kaşığı kuru maya
1 tatlı kaşığı toz şeker
3/4 su bardağı ılık su
3 su bardağı un
3 tepeleme yemek kaşığı yoğurt
4 yemek kaşığı zeytin yağı
2 yemek kaşığı eritilmiş tere yağı
1 tatlı kaşığı tuz
Üzeri için:
5 yemek kaşığı eritilmiş tere yağı

Naan tarifi nasıl yapılır? özellikle kendi ekmelerini evlerinde kendileri yapmaktan hoşlanan insanlar tarafından çok sevilmekte.  Aslına bakarsanız mutfak farklı lezzetleri bir araya getiren oldukça ilginç bir yer. Ve bu mekânda pek çok lezzet doğar. Naan da bu nefis tariflerden bir tanesidir. Bir çeşit ekmek olan isminden dolayı herkes tarafından çok merak edilmektedir. Ve bu ekmek çeşidi Hindistan ülkesine aittir. Bu nedenle o bölgede çok sevilerek tüketilir. Hindistan ülkesinde hemen hemen her evde her akşam bu ekmek çeşidi pişer. Bundan dolayı da her yemeğin yanında sevilerek tüketilmekte. Tarif kulübü ailesi olarak sadece yerli lezzetleri değil yabancı lezzetleri de sizler için bir araya getirdik. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan tarif detaylarına geçelim.

Naan Tarifi  Yanına Ne Gider? 

Aslında bu ekmek her yemek ile tüketilir ancak bizim salçalı ekmek kültürümüz için çok uygun bir yapısı vardır. Mutlaka deneyin.  

Instagram sayfamıza göz atarak size özel hazırlanan diğer yemek tariflerine de göz atabilirsiniz. Ayrıca bu ve buna benzer tarifler için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. Sağ üstte bulunan değerlendirme kısmından tarifi değerlendirebilirsiniz. Buna ek olarak değerlendirmeleriniz doğrultusunda tarifleri ekliyoruz. Şimdiden afiyet olsun…

Bir Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.