sağlıklı beslenme-nasıl-yapılır-tarif-kulübü

Sağlıklı beslenme sağlığın ve vücut yapısının korunması adına alınması gereken en büyük önlemdir. Beslenme deyince herkesin aklında oldukça farklı senaryolar canlanmaktadır. Tarif kulübü olarak en doğru beslenme stilini sizlere en doğru şekilde aktaracağız. Herkesin kendi bünyesi için farklı bir sağlıklı beslenme şekli vardır. Örneğin metabolizması çok hızlı kişilerin kilo vermek için aşırı az yemesine gerek kalmaz. Vücut dengesi için doğru beslenme nasıl yapılır? kilo alma ve kilo verme nasıl sağlanır? Bu sorular ve daha fazlasının yanıtları yazımızın devamında sizlerle olacak. Keyifli okumalar.

sağlıklı beslenme-tarif-kulübü

Sağlıklı Beslenme Hakkında 

Doğru beslenmek sanılanın aksine her şeyden çok yemek değildir. Doğru beslenmek her besinden vücudun ihtiyaç duyduğu miktarda tüketmektir. Doğru bir şekilde beslenmek bir nevi kan şekerinizi her zaman dengede tutabilmektir.  

sağlıklı beslenme-tarif-kulübü

Faydaları 

Doğru beslenmek doğumdan başlayarak hayatın her aşamasında bizler için son derece önemli olan bir husustur. Bebekliğimizin ilk aylarından anne sütü sayesinde oldukça güçlü bir sağlığa sahip oluruz. Zaman ilerledikçe de ek besinler ile vücut direnci desteklenir. Yaş ilerledikçe Doğru beslenmek daha da önemli hale gelmektedir. Meyve ve sebze tüketmek yeterli miktarda süt ve süt ürünleri tüketmek mümkün olduğunca ev yemekleri yemek doğru beslenmenin en önemli adımlarındandır. Doğru beslenmek uzun bir ömrü geçireceğimiz bedenimize yapılan bir yatırımdır.  

sağlıklı beslenme-tarif-kulübü

Doğru Kilo Almak  

Doğru kilo almak hakkında sizlere Tarif Kulübü ailesi olarak vereceğimiz bazı tavsiyeler bulunmakta.  

  • Kilo almanıza engel teşkil edecek bir sağlık sorununuzun olup olmadığını öğrenin.  
  • Kilo almak için abur cubur ağır hamur işleri gibi çok sağlıksız besinleri yiyip sonra da yatmayın. Bu size sağlıksız bir kilo alımı sağlayacaktır.  
  • Kahvaltı yapmadan güne başlamayın.  
  • Ana öğünleri kesinlikle atlamayın ve kilo almanıza yardımcı olabilecek sağlıklı ara öğünler belirleyin.  
  • Yemek yemeye çorba ile değil ana yemek ile başlayın.  
  • Günde bir yemek kaşığı bal pekmez ya da reçel tüketmeye çalışın.  

 

Instagram sayfamıza göz gezdirerek sizler için özel bir şekilde hazırlanan diğer  tariflerimize de göz atabilirsiniz. Ayrıca bu ve buna benzer tarifler için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. Sağ üstte bulunan değerlendirme kısmından tarifi değerlendirebilirsiniz. Ayrıca değerlendirmeleriniz doğrultusunda tarifleri ekliyoruz. Şimdiden afiyet olsun…

Bir Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.