Tırnak Bakımı
Tırnak Bakımı

Tırnak Bakımı

Tırnak bakımı bütün kadınlar için en önemli konulardan biridir. Beyazlatma, kırılan yıpranmış tırnakları canlandırma soyulan kat kat ayrılan güçsüz tırnaklara güç kazandırma kolaydır. Kırılan tırnaklara esneklik katma büyük merak konusu olan meselelerin başında gelir. Bu arada el bakımı ve tırnak bakımı kadınlar için oldukça önemlidir. Tarif kulübü olarak siz değerli okurlarımıza bu konularda da yardımcı olmak adına en güzel tariflerimizi sizler için hazırladık. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan detaylara geçelim.

Törpü ile Şekil Verme

Tırnak bakımı en önemli adımlarından biri törpü ile şekil vermedir. Yapınıza göre doğru törpüleme yaparsanız tırnaklarınız olduğundan daha güçlü ve sağlam hale gelecektir. Peki doğru törpüleme nasıl yapılır? Öncelikle belirtmek isteriz ki tırnaklarınızı çok fazla törpülemek tırnak incelmesine neden olur ve daha da güçsüz hale getirir. Tırnaklarınızı özellikle duştan sonra tırnaklarınız yumuşakken törpülemeye özen gösterin. Törpülerken yüzeyinden çok uçlarına törpü yapmaya gayret edin.


Tırnak Hijyeni

Bakım sırasında kesinlikle atlanmayacak adımlardan biri de tırnak temizliğidir. Tırnakların düzenli olarak temizliğinin sağlanması tırnak sağlığı açısından son derece önemlidir. Hele de uzun tırnaklara sahipseniz iç kısımlarını her gün ılık suda bekleterek tırnaklarınızın temiz kalmasını sağlayın. Ancak sürekli ojeye maruz kalan tırnaklar da sararır ve mikrop kapmaya müsait hale gelir. Oje sürmeden önce 2 3 gün tırnaklarınızı ojesiz olarak kullanmaya ve bu sırada da temizliğini ihmal etmemeye özen gösterin.

Manikür

Tırnak denilince akla gelen ilk sorulardan biri de nasıl manikür uygulaması yapılması gerektiğidir. Bu konuda doğru bilinen yanlışlardan ilkidir. Tırnak çevresindeki tırnak etlerinin tırnak makası ya da et makası ile kesilmesidir. Bu etlerin kesilmesi çok sağlıksızdır ve neredeyse açık bir yara ile gezmeye benzer. Yalnız U tırnak etlerinin düzenli olarak geriye itilmesi gerekir. Bu işlemin özellikle duştan sonra yapılması zaten bu tırnak etlerinin oldukça azalmasını sağlayacaktır.

Instagram sayfamızı ziyaret ederek diğer tariflere ulaşabilirsiniz. Bundan dolayı bu ve buna benzer tarifler için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. Sağ üstte bulunan değerlendirme kısmından tarifi değerlendirebilirsiniz. Bu sırada değerlendirmeleriniz doğrultusunda tarifleri ekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.